Tipy na výlety

Světoznámé lázeňské město Mariánské Lázně svým návštěvníkům nabízí spoustu příležitosti k relaxaci, kulturnímu, společenskému i sportovnímu vyžití. Krásná lázeňská kolonáda láká k popíjení léčivých pramenů, Zpívající fontána ve Vás zanechá příjemný zážitek, upravené parky a sady vybízejí k procházkám a odpočinku. Vyznavačům aktivního odpočinku město nabízí nespočet sportovních zařízení, koupaliště, lyžařský vlek, krásné golfové hřiště a cyklistické trasy, které Vás provedou CHKO Slavkovský les.

Tipy na výlety:

Zpívající fontána

Zpívající fontána hraje denně od 7 hodin každou lichou hodinu, ve 21 a 22 hodin včetně projekce s barevným osvětlením. Slavnostní zahájení 30. dubna ve 21 hodin, ukončení provozu 31. října ve 22 hodin. Program naleznete zde.


Park Boheminium Miniatury

Víte, kam míří každý šestý návštěvník Karlovarského kraje? Do parku Boheminium v Mariánských Lázních, čtvrtého největšího parku miniatur v Evropě! Ten je unikátní nejen svým jedinečným zasazením do přírody, ale i širokou nabídkou do detailu propracovaných modelů českých památek v měřítku 1:25. Není tak divu, že si ho ročně prohlédne přes 115 000 lidí a stal se po právu nejnavštěvovanější atrakcí v celém kraji.

Kolonáda v Mariánských Lázních

Hlavní lázeňská kolonáda nebo také Kolonáda Maxima Gorkého patří neodmyslitelně k symbolům Mariánských Lázní. Kolonáda je historickou památkou českého lázeňství. S horkou lázeňskou oplatkou si můžete denně vychutnávat koncerty živé hudby s barokní tématikou.

Pivní lázně v Chodové Plané

V každých pivních lázních se spojují blahodárné účinky pivních kultur, vitamínů, bylinných extraktů a pramenité minerální vody. Když se do lázně o teplotě 35°C ponoříte, na její hladině se vytvoří charakteristická pivní pěna karamelové barvy. Pivní kvasinky zbarví vodu do černa, jako u černých piv. Atmosféru dokresluje také vůně čerstvě uvařeného pivního moku. Pivní lázně Chodová Planá tedy ke koupeli nepoužívají klasické pivo, které by se dalo koupit v obchodech. Tudíž tento blahodárný roztok není určen k pití. U každé vany ale bývá umístěna pivní pípa, takže si můžete natočit klasické pivo. Celá procedura koupele trvá přibližně 20-25 minut.

Zámek Bečov nad Teplou

Hrad a zámek Bečov je jedinečný soubor historických budov, z nichž nejvýznamnější je gotický hrad, renesanční palác a barokní zámek. Od roku 2002 je zde trvale vystavována unikátní ostatková schránka – relikviář sv. Maura, který je spolu s korunovačními klenoty nejcennější zlatnickou památkou České republiky.

Pro děti

Jízda vyhlídkových vláčkem okolo Mariánských Lázní

Při jízdě autovláčkem se podíváte i do vzdálenějších koutu lázeňského města. Trasa vláčku začíná u hotelu Excelsior (70 m od hotelu). Odtud se vydáte přes Mírové náměstí Třebízského ulicí kolem Lesního pramene až k výletní kavárně Lunapark. Na tomto místě je první zastávka – příjemná kavárna a upravený lesopark s jezírkem se vám určitě budou líbit. Dále vás autovláček zaveze k hotelu Střelnice a Chopinovou ulicí na Goethovo náměstí, kde uvidíte sochu známého spisovatele, který zde několikrát pobýval. Z náměstí budete pokračovat po Karlovarské třídě, ze které se vám nabídne pěkný pohled na nejluxusnější hotel Mariánských Lázní – Esplanade. Kolem něho projedete dále až k hotelu Krakonoš, kde vedle starého hotelu stojí socha Krakonoše s kouzelným kamenem v opasku. Před novým hotelem si můžete v hezkém prostředí parku zahrát maxišachy. Na této zastávce se nachází i Miniaturpark a nedaleko najdete i obůrku Hvozd s daňky a jeleny. Zpátky do města se vrátíte kolem lyžařského areálu u hotelu Koliba. Celá cesta po 50 minutách končí opět u hotelu Excelsior.

Lanové centrum

Překážková lanová dráha nabízí jedinečný dobrodružný, ale přesto bezpečný zážitek, při kterém si ověříte své vlastní schopnosti a naučíte se důvěře. V lanovém centru naleznete 2 lanové okruhy. Velký okruh s 19 překážkami je pro děti od 10let a dospělé. Malý okruh – lanáček s 10 překážkami je vhodný pro děti od 3 let. Více informací na http://www.lanovecentrum.eu/cz/ »

Dětský Přírodní park u Prelátova pramene

Místo, kde se děti zaručeně nebudou nudit. Zabere jim hodně času, než vyzkoušejí všechny prolézačky, houpačky a vodní kanály. Když v lese nasbírají dříví, mohou si i opéct buřty.